Connect with us

PUBLICYSTYKA

Zostań Patronem takzetego.pl i odbierz książkę Razprozaka „Manifest Antykomunistyczny”!

Opublikowano

on

Cześć, mamy dziś dla Was coś ekstra 🙂

Każda osoba, która zostanie Patronem Takżetego w progach 70, 100 oraz 250zł, w okresie 20-30 czerwca 2022*, otrzyma od nas w prezencie książkę jednego z nas, czyli „Manifest Antykomunistyczny” Razprozaka

*dotyczy również obecnych patronów!

Czy warto przeczytać „Manifest„? Każdy kto zna Razprozaka, wie że to facet bardzo rzetelnie podchodzący do tematu, bombardujący ogromną ilością informacji, wyszukujący niezwykle ciekawe niusy, które sprawnie skleja w całość, no i przede wszystkim z ogromną erudycją i lekkim piórem, dzięki czemu, jego książkę pochłania się jednym tchem.

A kto nie zna (co????), tutaj może się z małym wycinkiem twórczości Razprozaka zapoznać

Zachęcamy wszystkich do wspierania naszej grupy niezależnych autorów. To dzięki Wam, możemy tworzyć na własnej platformie (tutaj wjeżdża okolicznościowy bannerek. Cyk 👇)

W tym miejscu, parafrazując klasyka „pani wyjaśni, co to z tym Kioto?”, wypada zapytać

Państwo wyjaśnią, co to takiego, to Takżetego?

W zasadzie to nie wiemy, od czego zacząć. Teoretycznie powinniśmy się przedstawić, ale lista byłaby długa, a zresztą wciąż jest niekompletna. Powiedzmy, że nazywamy się, z grubsza Żelazna Lemingopedia Nagrody Złotego Sejmloga opowiadająca Raz Prozą a Raz Nawiasem Pisząc dla Hoplofobicznych Młodych Wykształconych i Myślozbirów z Partii Rakłem

Lista twórców będzie stale aktualizowana, ale chyba już robi wrażenie, co? :) 

Dość powiedzieć, że znacie nas od dawna, wielokrotnie namawialiście na stworzenie w pełni wolnego miejsca w sieci i wreszcie zebraliśmy się na małym co nieco, podebatowaliśmy i (tadam.mp3)…  oto jesteśmy!

Fajnie, że wreszcie jesteście, ale czym tak właściwie jesteście?

Najprościej nazwać nas multiportalem, bo skoro już ruszamy, to szerokim frontem. Uruchamiamy 3 portale w ramach jednej akcji!

Tak, dobrze widzisz. Będziemy tworzyć wspólnie, aż trzy różne portale. Dwa z nich już znacie, choć niestety ze względu na brak czasu i środków, ich działalność była wstrzymana. Trzeci będzie zupełnie nowy. I właśnie o nim najpierw.

1TAKŻETEGO – portal publicystyczny, na którym swoje treści zamieszczać będą wszyscy z nas. Również tutaj będzie mieć miejsce reaktywacja tych, którzy „nie spełnili standardów” (🤦‍♀️), na czele z Nagrodą Złotego Goebbelsa. Takzetego.pl będzie miejscem pełnej wolności dla twórców (oczywiście w ramach prawa), gdzie pisać będzie mógł każdy istotny autor polskiego Internetu.

2. SEJMLOG – powstały w 2016 roku portal poważnie podchodzący do swojej misji, jaką jest rzetelne i merytoryczne opisywanie wydarzeń z życia polityczno-społecznego, ułatwianie dostępu do informacji źródłowej o ile to możliwe pozbawionej opiniowania.

3. WHAP.INFO – portal jakiego brakowało w polskim Internecie. Na luzie podchodzący do rzeczywistości, ale jednocześnie rzetelny w researchu i potrafiący w wyczerpujący sposób opowiedzieć czytelnikom o ważnych wydarzeniach. Również takich, których nie ma w tradycyjnych mediach, zajętych tworzeniem pasków grozy, albo tym kto założył krzywo zegarek.

Sporo tego dobra, co? :)

Ale o co chodzi z tym wszystkim?

Zdecydowaliśmy się na stworzenie portali, bo:

Chcemy mieć pewność, że nie padniemy ofiarą złego humoru jakiegoś admina na social mediach.

✅ Polska zasługuje na media, które nie będą rozprawiać o pierdołach. A jeśli będą, to przynajmniej się pośmiejemy, zamiast irytować.

✅ Polska zasługuje na media, które będą stać na straży prawdy, tępić fejki i nie będą reprezentować niczyich interesów czy wręcz sprzedawać Polakom punkt postrzegania innych krajów.

✅ O właśnie, skoro mowa o reprezentowaniu kogoś. To Wy zasługujecie na swoją reprezentację w sieci. Bo przecież my to Wy. My przenosimy na pap… na ekrany smartfonów i komputerów to, co Wy chcielibyście zobaczyć w internecie. Nie było jeszcze takiego medium, więc wspólnie je stworzymy. As simple as that.

To Wy będziecie naszymi recenzentami, bo portale w całości będą utrzymywane z Waszych datków. Będziecie zadowoleni – my będziemy rosnąć. Nie będziecie zadowoleni, to wtedy… nieee, to niemożliwe ;) Przecież będziemy z Wami w stałym kontakcie, więc gdy będzie coś do poprawy, to po prostu nam o tym powiecie :)

Dlaczego stawiając portale, zdecydowaliśmy się na model subskrypcyjny, a nie tradycyjną zrzutkę?

Po pierwsze primo: bo nie chodzi tylko o to, żeby portale powstały. One mają żyć! A do życia potrzebny jest stały dopływ tlenu.

Po drugie primo: bo wtedy mamy poczucie, że dla Was pracujemy, a Wy macie poczucie, że jesteście naszym pracodawcą. Nam ten układ pasuje, bo wiemy, że Was nie zawiedziemy. A Wam? :)

Po trzecie primo, ultimo. Bo obecne duże media są, ekhm, są jakie są. I my nie tylko rzucimy im wyzwanie. O nie. Z Waszą pomocą, jeśli uda nam się zbudować odpowiednio duże redakcje, to my te media rzucimy na kolana! Bo my nie mamy za zadanie reprezentowania czyichś interesów, nie mamy żadnych powodów, by pisać pod tezę i nie szukamy „narracji”, tylko prawdy. No i mamy też Was w roli setek recenzentów, więc to musi się udać.


Prosimy o Twoje wsparcie i zapraszamy do współpracy!

Można nas wspierać już od ceny jednego kebaba czy tam kawki ze starbunia

Progi z książką Razprozaka!

Dziękujemy za Twoje zaufanie!

Wesprzeć nas można poprzez Patronite

PUBLICYSTYKA

Pro100.it i „Gdzie w Polsce na weekend?” partnerami takzetego.pl

Z dumą ogłaszamy nawiązanie współpracy partnerskiej z firmą Pro100.it oraz Katarzyną Węgrzyn z bloga „Gdzie w Polsce na weekend?”

Opublikowano

on

Z dumą ogłaszamy nawiązanie współpracy partnerskiej z firmą Pro100.it oraz Katarzyną Węgrzyn z bloga „Gdzie w Polsce na weekend?”

Pro100.it skorzystało z opcji na naszym Patronite i zadeklarowało chęć cyklicznego wsparcia naszej inicjatywy. Dziękujemy za zaufanie!

Kasia z „Gdzie w Polsce na weekend?” zaoferowała swoje książki, dla patronów z progów 70zł i 100zł. Promocję uruchomimy w grudniu, będziecie mieć idealny prezent na święta 🙂

Stworzyliśmy również zakładkę „Sponsorzy, na której możesz znaleźć się i Ty!

👉 Prowadzisz firmę?

👉 Jesteś blogerem?

👉 Cenisz naszą wieloletnią pracę i pragniesz rozwoju mediów przez nas tworzonych?

👉 Chcesz wesprzeć takzetego.pl, Sejmlog i Whap.info?

✅ Wejdź na nasz patronite, wyślij maila lub napisz priv do jednego z twórców TŻT.

Zapraszamy do współpracy!

Czytaj dalej

PUBLICYSTYKA

Rusza Whap.info!

Opublikowano

on

Dzięki Wam i zbiórce na Patronite, uruchamiamy portal Whap.info

Wreszcie nadszedł ten moment. Wreszcie możemy ogłosić uruchomienie trzeciego z naszych portali, o których pisaliśmy w marcu:

✅ takzetego.pl

✅ Sejmlog.pl

whap.info

Whap będzie portalem, który będzie na luzie przedstawiał rzeczywistość, taką jaka jest. Naszą ambicją jest aby było to miejsce, do którego będziecie chcieli wracać i do którego będziecie linkować teksty Waszym znajomym. Bo będą ważne, ciekawe, obiektywne i (mamy nadzieję) fajnie napisane.

👉 Na początek, kliknijcie tutaj i zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy.

👉 Potem wejdźcie na fanpage whap oraz Twittera i napiszcie w komentarzach, pod dowolnym postem, czy Wam się podoba.

👉 A tutaj możecie przeczytać o naszej misji i planach

W tym miejscu, musimy napisać jedną istotną rzecz. Na ten moment środki ze zbiórki pozwalają na prowadzenie strony jedynie w wymiarze dorywczym, po godzinach. Od początku chcieliśmy uruchomić wszystkie portale, dopiero w momencie, gdy byłoby zapewnione finansowanie dla całego zespołu tworzącego, po to żeby one żyły i funkcjonowały pełną parą i na bieżąco.

Jednakże uznaliśmy, że bardziej fair wobec Was będzie pokazanie, co jesteśmy w stanie stworzyć. Jeśli uważacie, że może z tego wyjść fajny projekt, no to wszystko jest pod tym banerem 👇

Whap będzie działał od dziś. To naprawdę od Was zależy, jak intensywnie i jaką jakość będzie prezentował. W planach są filmy, grafiki, wywiady i wiele innych. A nasza publika, będzie jej nieodłączną częścią

Jeśli chcesz być istotnym elementem tej inicjatywy.

Jeśli chcesz mieć wpływ na to jakie są media w Polsce.

Jeśli chcesz kiedyś opowiadać, że uczestniczyłeś w tworzeniu zupełnie nowych, oddolnych mediów w Polsce, gdzie każdy obywatel może podsyłać ciekawe, ważne treści.

Zostań naszym patronem i dołącz do nas!

PS. Ogromne podziękowania w stronę naszych dotychczasowych patronów. Jesteście najlepsi ❤️

Czytaj dalej

Nawiasem Pisząc

Spór o reparacje

logo nawiasem pisząc

Opublikowano

on

Dorzucę jeszcze swoje parę groszy odnośnie do reparacji, bo pojawiły się głosy, że domagać się, owszem, powinniśmy, ale nie teraz. Ja uważam, że teraz jest akurat najlepszy moment, mimo że – tak jak pisałam w poprzednim poście na ten temat – jestem przekonana, że ich nie wywalczymy. Przede wszystkim jednak chcę napisać, że doskonale zdaję sobie sprawę, po co PiS wyciągnął ten temat akurat teraz. Nie wiem, czy był to jedyny powód, ale podejrzewam, że w dużej części chodziło o przykrycie inflacji. Dwucyfrowy wynik, a PiS zdaje się nie do końca wiedzieć, jak sobie z nią radzić. W dodatku wyborcy nie są tak naiwni i niekoniecznie uwierzyli, że jedynym winnym inflacji jest ten zły Putin, a nie pińcet plusy, czternaste emerytury czy lock downy i zamrażanie gospodarki. Tak jak niezadowolenie wynikające z działań rządu w ramach „walki z pandemią” trzeba było przykryć aborcją, tak rosnącą inflację, wzrost cen i zbliżający się kryzys – reparacją. Nie oznacza to jednak, że ani o aborcji, ani o reparacji nie powinniśmy rozmawiać, ale też nie chcę tutaj udawać, że tego nie widzę, dlatego pro forma podkreśliłam swoje zdanie a propos naszej sytuacji.

Co na to Niemcy?

Wracając do reparacji – po rozpoczęciu wojny opadły maski, zwłaszcza Niemcom i Francuzom. Europa zwróciła uwagę, że dwa kraje trzęsące całą Unią, wymagające od innych państw, żeby tańczyły, jak one im zagrają, są rządzone przez ludzi obłudnych, cynicznych, niemoralnych i kłamliwych. Ludzi uderzyło wręcz, że skoro oni grają w ten sposób wobec Ukrainy, na której terenie toczy się wojna, to tym bardziej bez skrupułów będą postępować z innymi mniejszymi krajami. Wyszły na jaw wszystkie interesy z Rosją, wyszło na jaw, że Niemcy próbowali uzależnić nie tylko siebie, ale niemal całą Unię od rosyjskich dostaw pod pozorem troski o klimat. Widać, jak na tragedię Ukraińców zareagowała Polska, a jak Niemcy i Francja, które po całej serii kłamstw i kompromitacji znajdują się w poważnym kryzysie wizerunkowym. Zdaniem np. Jacka Bartosiaka nawet Stany Zjednoczone doskonale widzą, co się dzieje i zachowanie Niemców działa im na nerwy. Nie sądzę, żeby to odwróciło w jakikolwiek sposób siły w Europie, ale czemu nie mamy próbować? Zwłaszcza że domyślam się, jaka byłaby odpowiedź Niemców, gdybyśmy takie żądania wysnuli, kiedy ci byli na szczycie. Rozgnietliby nas butem. Dzisiaj jednak sytuacja na Ukrainie przypomniała niektórym ludziom, jak wygląda wojna. Że to niekoniecznie są jakieś stare, nieważne wydarzenia sprzed lat, ale realny dramat tysięcy, ba, milionów ludzi. To zadośćuczynienie zwyczajnie nam się należy, a jeśli nie teraz, to kiedy? Tym bardziej, że to, jakie państwo zmusiło nas do zrzeczenia się roszczeń, też nie jest bez znaczenia, bo Rosjanie dobitnie udowodnili, że „dziedzictwo ZSRR” jest im ciągle bliskie.

Rafał Ziemkiewicz zauważył, że ten, komu grunt usuwa się spod nóg, próbuje głośniej krzyczeć i to było widać w niedawnym wystąpieniu Olafa Scholza, który stwierdził, że Ukraina zrealizowała udaną ofensywną akcję na Rosjan jest efektem olbrzymiej pomocy Niemców, największą ze wszystkich. Kłamał w żywe oczy, jeszcze bardziej skompromitował swój kraj i ludzie to widzą. A jego mniej lub bardziej ukryta groźba, że nie chciałby, żeby ktoś zaczął sprawdzać na mapie granice przed wojną i się o nie upominać, jest zwykłą bezczelnością, która też została zauważona, chociaż oczekiwałabym ostrzejszej reakcji ze strony naszych rządzących. Po raz kolejny powołam się na słowa Ziemkiewicza: wolę otwartego wroga niż fałszywego przyjaciela.

A co Polacy?

Jeśli chodzi o polskie realia, to miotanie się opozycji mówi samo za siebie. Tak jak w przypadku Niemiec i Francji, tak i u nas opadły niektóre maski i chyba tylko najbardziej zaślepiony wyborca KO nie widzi, że ta partia dosłownie chodzi we mgle. Bowiem tuż po ogłoszeniu tych roszczeń próbowała negować ten pomysł. Bo przecież to było dawno. Bo przecież Niemcy to teraz nasi przyjaciele. Bo przecież nie możemy się z nimi kłócić. Bo przecież to nasi sojusznicy i warto dbać o dobre relacje, a nie szukać waśni. Tłumaczenia, które można skrócić do „bo Niemiec nie pozwolił”. Nagle jednak zmienili front. Wyglądało na to, jakby ktoś przypomniał Tuskowi, że jest znowu w Polsce, a nie w Niemczech i musi trochę zmienić nastawienie, bo nie wypada ciągle przypominać ludziom, komu służy. I po krytykowaniu tego pomysłu z dnia na dzień Borys Budka stwierdził, że reparacje, owszem, należą się, ale tylko oni, Platforma, mogą je faktycznie wywalczyć. Przecież to jest jakaś komedia. Zwłaszcza, że KO ma argumenty do uderzania w PiS, ale zamiast tego, robi dokładnie to, czego chce polityczny konkurent i ładuje się w szambo. A szczytem obłudy były nawoływania Tuska w stronę Niemców, że powinni dać JESZCZE więcej broni, czyli bawi się w Morawieckiego z początku konfliktu na Ukrainie. Jeszcze niedawno biadolił, jak PiS próbuje nas skłócić z resztą Europy, a teraz usiłuje z siebie zrobić antyrosyjskiego i antyniemieckiego. I to na przestrzeni pół roku, może trochę więcej, jeśli chodzi o rzekomą antyrosyjskość, a kilku dni w przypadku antyniemieckości. Albo jest człowiekiem-kameleonem, albo uważa swoich wyborców za idiotów. Za rok przekonamy się, czy słusznie. Nie ma co jednak ukrywać, że to o te wybory toczy się gra, a PiS na ostatnie okrążenie przed metą zyskał, w mojej opinii, sporą przewagę.

 

M.

Czytaj dalej