Nawiasem Pisząc

Polskie tzw. elity

Published

on

Autorem poniższych słów nie jest jakiś pijaczek spod monopolowego. Nie wykrzyczał ich na meczu piłkarskich żaden kibic, którzy zdaniem lewicy są faszystami i nic innego by nie robili, tylko ludzi po mordach tłukli. Nie pamiętam, żeby jakikolwiek polityk PiS-u w podobny sposób komentował śmierć Adamowicza, a podobno to oni są największymi siewcami nienawiści w Polsce, oczywiście obok Konfederacji (pamiętam za to, że politycy PiS nie wystartowali w wyborach na prezydenta Gdańska z szacunku do zamordowanego). Co jeszcze bardziej zdumiewające, nie wygłosił ich też żaden z celebrytów, którzy lubią dzielić się z ludźmi swoimi politycznymi przekonaniami, chwaląc się przy tym wybitną znajomością łaciny. Tak obrzydliwe słowa nie padły z ust nawet żadnego polityka Platformy czy lewicy, chociaż wielokrotnie przekraczali oni granice (pamiętamy sesję zdjęciową Ewy Kopacz na tle ofiar katastrofy smoleńskiej) – żaden z nich chyba nigdy wprost nie powiedział, że żałuje, że Jarosław Kaczyński nie wybrał się do Smoleńska razem z bratem (może się mylę, ale szczerze nie pamiętam). Tak prostackie opinie zarezerwowane były wyłącznie dla miłujących pokój i tolerancję wyborców tych partii. Autorką tej wypowiedzi jest pracownica… Muzeum Powstania Warszawskiego. Tak, tego muzeum, o którego narodziny w Warszawie walczył i którego założycielem był Lech Kaczyński.

Tacy tolerancyjni, tacy miłujący, tacy pokojowi

Jeden z twórców portalu Takzetego.pl, na pewno bardzo dobrze Wam wszystkim znany Raz prozą, raz rymem – walczymy z propagandowym reżimem zauważył, że istnieje w Polsce grono ludzi, których mało tego, że obrzydlistwa wypisywane przez panią Annę nie odrzuciły, ale wręcz je popierają, bo „przecież rację miała”. Zwrócił uwagę, że większość tych osób miała na profilowym nakładki z poparciem dla WOŚP (bo oni dobre serduszka mają), Strefą wolną od nienawiści (bo tolerancji do drugiego człowieka jest w nich tyle, że aż uszami się wylewa) czy apelem, że TRZA głosować (bo to prawdziwi patrioci i obywatele Polski, do tego młodzi, wykształceni, z wielkich ośrodków). Nie jest to nic szczególnie zaskakującego, sama widziałam wpisy osób, którzy twierdzili, że jakiekolwiek konsekwencje wyciągnięte wobec tej „biednej, zastraszonej” kobiety będą dowodem, że żyjemy w „pisotalibanie”. Oczywiście, bo jakby ktoś powiedział, że szkoda że Tusk nie wystąpił na scenie razem z Adamowiczem, to na pewno nikt by nie zareagował. Ja sama byłabym za tym, żeby jakieś reperkusje takiego dowcipnisia spotkały, bo jednak jesteśmy ludźmi i powinniśmy się zachowywać jak ludzie. Z całą sympatią do zwierząt, bo nawet mój kot wykazuje więcej empatii i ogłady niż niedługo pewnie była pracownica Muzeum Powstania Warszawskiego, chociaż jest święcie przekonany, że cały świat powstał tylko po to, żeby mu usługiwać. Pamiętacie, jaką aferę rozpętali po „zdradzieckich mordach” czy „gorszym sorcie” w wykonaniu prezesa PiS? Do tej pory wszyscy są oburzeni. Wtedy to był skandal, ale teraz – nic się nie stało przecież.

Współczesny dialog polityczny

Zresztą do tego można było się przyzwyczaić już od dawna. Pamiętacie komentarze pod informacją o śmierci Jolanty Szczypińskiej? Parę dni temu zmarł Ludwik Dorn i też owacjom nie było końca (oraz życzeniom, aby Kaczyński szybko do niego dołączył). W tej radości wielu umknął fakt, że ostatni raz Dorn startował do Sejmu z ramienia jedynej słusznej partii – Platformy Obywatelskiej. Zresztą po katastrofie smoleńskiej było podobnie. Przez pierwsze dni wszyscy jeszcze byli w szoku, poza tym poza znienawidzonymi pisiorami zginęli też inni ludzie, więc nie wypadało. Ale już chyba miesiąc później Internet stał się miejscem, gdzie nie sposób było nie trafić na żarty o kaczce po smoleńsku czy zimnym Lechu (to był zdaje się oficjalny slogan reklamowy jednego z polskich browarów). Dzisiaj to już nie są żarty, a jawne życzenia śmierci politykowi, który ma inne poglądy niż my. To jest straszne, co niektórzy z nas wyprawiają. Jeżeli kiedyś umrze Jarosław Kaczyński (czego mu nie życzę, bo mimo że prezes PiSu nie jest z moim bajki, to jednak staram się zachować odpowiednio LUDZKI poziom), to mam wrażenie, że ci oświeceni i tolerancyjni zrobią masową imprezę na ulicach – wzorem USA, kiedy poinformowano o śmierci bin Ladena czy „spontanicznego” protestu zorganizowanego przez Dominika Tarasa, żeby pośmiać się z ludzi czuwających pod Pałacem Prezydenckim – a opozycyjni politycy oficjalnie by tego nie poparli (chociaż jest kilku takich, których mogłabym podejrzewać o dołączenie do zabawy), ale przecież nie będą ludziom zakazywać, nie będą ich rozganiać (co innego oszołomy spod krzyża smoleńskiego czy faszystów z Marszu Niepodległości, tych to nie tylko rozganiać, ale jeszcze pałami potraktować, a co!), bo oni szanują wolność do zgromadzeń.

„Wysoki Sądzie, ja nie chciałam…”

A co dalej z panią Anną Grzechnik? Muzeum Powstania Warszawskiego w oficjalnym oświadczeniu pisze, że na razie jest nieobecna w pracy, ale na pewno wyciągną wobec niej konsekwencje. Nie mam wątpliwości, że długo ta pani pracy nie utrzyma, ale jak znam życie, to pójdzie sobie na całkiem długie L4, dopóki nie znajdzie nowej posadki – może jako aktywistka społeczna. Albo nawet polityk? Iwona Hartwich zaczynała podobnie. Nie wiem na razie, czy pani zostaną postawione zarzuty, ale jeżeli tak, to wyobrażam sobie, jak będzie wyglądał proces. „Ja to pisałam na olbrzymich emocjach”. Oni wszyscy wypisują wulgarne oszczerstwa na emocjach. Ogólnie większość głupich ludzi najpierw robi, potem myśli, ale żeby szukać w tym usprawiedliwienia i wyrozumiałości sądu to można być rodzicem, który zabił mordercę swojego dziecka, a nie paniusią z państwową pensją, która wypisuje bzdury w Internecie. Ona tym wyciem syren bardziej rozemocjonowana była niż sami Ukraińcy. Ogólnie cała lewica działa, bardziej opierając się na emocjach niż na rozumie. A te, jak wszyscy dobrze wiemy, bywają złym doradcą. Później pewnie będzie tradycyjna już gadka o tym, że nie ma szacunku dla braku szacunku, tolerancji dla nietolerancji, moralności dla jej braku, czy miłości dla nienawiści. Tylko ciekawe, na jakiej podstawie twierdzą, że to oni wiedzą, czym ten szacunek, tolerancja, moralność i miłość są i to oni zostali stworzeni do tego, żeby uczyć innych, co daną wartością jest, a co nie. Ci ludzie bardzo lubią głosić truizmy, że jak ktoś chodzi do Kościoła to nie znaczy, że jest dobrym człowiekiem (do tego lubią dodawać zdjęcie Hitlera wychodzącego z Kościoła, mimo że Hitler specjalnie wierzący nie był, do Kościoła też często nie zaglądał, pojawił się tam po prostu na mszy żałobnej marszałka Józefa Piłsudskiego). Owszem, zgadzam się, nie znaczy. Ale to, że na zdjęcie profilowe wstawicie sobie serduszko, tęczę czy nawet gołąbka pokoju też z Was dobrych ludzi jeszcze nie czyni.

M.

Źródło: Facebook

Wesprzeć nas można poprzez Patronite

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version