Żelazna Logika

„Pieniądze za praworządność” – jak głosowali Polscy europosłowie?

Opublikowano

on

W mediach gdzieś tam się przewija info o wczorajszym głosowaniu w Europarlamencie w sprawie uzależnienia środków – należnych wszystkim krajom członkowskim – od tzw. „praworządności”.

Niusy są utrzymane w formie relacji: rzeczywiście było takie głosowanie, ta partia tak, tamta inaczej, ktoś coś powiedział, inny skomentował. Próżno jednak szukać w artykułach konkretnej listy nazwisk głosujących.

Z czego to wynika? Nie wiem, ale się domyślam.

Efektem głosowania najprawdopodobniej będzie odebranie Polsce pieniędzy. Dodajmy, pieniędzy z liczonego z klucza i nienaruszalnego (dotychczas) Funduszu, na który się składamy i który został już kiedyś modyfikowany, podczas fali uchodźców na południowe regiony Europy. Wówczas zwiększono m. in. Włochom czy Grecji pulę środków, kosztem innych krajów.

Kryzys uchodźczy 2015

Przy okazji, warto tu wspomnieć też o przekazaniu 6 mld Euro Turcji, na pomoc uchodźcom. Turcji. Kraju spoza UE. Po szantażu Erdogana, że wszystkich wypuści.

Drugą rzecz, o której dziś warto przypomnieć, to pomysł przymusowej relokacji uchodźców, jaki wówczas forsowano. Zaś karami w wysokości 250 tys. Euro, za każdego „odmówionego” uchodźcę straszyli wtedy europejscy liderzy. Nie wspomnimy tu nazwisk, łatwo sprawdzić, kto o tym wtedy informował. Najlepiej na yt, od razu z filmem.

Teraz mamy o wiele większy i intensywniejszy kryzys uchodźczy w Polsce, wynikający z działań wojennych, tuż za naszą granicą. I co w tym razie robi Europarlament, przy wydatnym udziale posłów wybranych w Polsce? W praktyce, m. in. pod pretekstem łamania w naszym kraju praw migrantów, odbierania wolności zgromadzeń oraz wojny na Ukrainie(!!!) chce odebrać Polsce należne nam fundusze.

Nie do wiary? Poniżej zdjęcia tego dokumentu, z Twittera Patryka Jakiego.

Wróćmy do wczorajszego głosowania. Ponieważ prawie nigdzie nie da się znaleźć listy głosujących posłów, w tych mediach, które zawsze dawały głośne nagłówki „Zobacz kto jak głosował!”, postanowiliśmy opublikować listę tych ludzi.

Za przyjęciem reguły „pieniądze za praworządność”, głosowali:

Adamowicz Magdalena

Belka Marek

Biedroń Robert

Cimoszewicz Włodzimierz

Kalinowski Jarosław

Kohut Łukasz

Miller Leszek

Spurek Sylwia

Thun und Hochenstein Róża

Wstrzymali się:

Arłukowicz Bartosz

Buzek Jerzy

Duda Jarosław

Frankowski Tomasz

Halicki Andrzej

Kopacz Ewa

Lewandowski Janusz

Łukacijewska Elżbieta

Ochojska Janina

Olbrycht Jan

Sikorski Radosław

Każdy nazwie tę listę, jak uzna za stosowne. My postanowiliśmy ją tylko pokazać.

Państwu z tej listy mamy do powiedzenia tylko tyle:

Bardzo symbolicznie uczciliście okrągłą 230 rocznicę pewnej konfederacji. Są takie chwile w życiu narodów, które sprawdzają ludzi wybranych do reprezentowania tegoż narodu i dają też sygnał światu. To jest właśnie ta chwila. Historia Was zapamięta…

Jeszcze trafniej ten moment opisał na Twitterze, Redbad Klijnstra.

Wspieraj takzetego.pl


Wesprzeć nas można poprzez Patronite

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version