Nawiasem Pisząc

Pielęgnowanie „polskiego kompleksu” przez amerykańskie CNN

Opublikowano

on

Dlaczego Polacy tak licznie rzucili się do pomocy Ukraińcom? Nie, broń Boże nie dlatego, że być może jesteśmy po prostu dobrymi ludźmi. W żadnym wypadku. Pomagamy dlatego, że zawsze byliśmy źli, a teraz po prostu w końcu zaczynamy odczuwać wyrzuty sumienia. Poważnie się zastanawiam, czy dziennikarka CNN jest tak niedouczona czy tak bezczelna. A może po prostu jedno i drugie. Nie wiem też, czy prezydent Polski powinien dłużej brnąć w taki wywiad. Może raczej należałoby w tym momencie skończyć rozmowę i poradzić dziennikarce, żeby na przyszłość przygotowała się lepiej, zamiast zadawać kłamliwe pytania pod tezę, najwyraźniej kompletnie nie znając historii. Wiem jednak, że dawno nie cieszyłam się tak, że to nie Rafał Trzaskowski wygrał wybory prezydenckie, bo domyślam się, jaka byłaby odpowiedź pana Rafała. Stawiam, że albo odparłby, że tak, to dlatego albo wyjaśniłby, że nie, nic z tych rzeczy, po prostu Ukraińcy raczej nie są Żydami (poza Zełenskim, który ma przecież żydowskie pochodzenie, ale pan Rafał ma to do siebie, że lubi ignorować niewygodne fakty), poza tym są biali, a proszę zobaczyć, co się dzieje na białoruskiej granicy, my po prostu, szanowna pani redaktor, jesteśmy rasistami.

A może by tak porozmawiać z…

Mam jednak propozycję dla dziennikarki CNN na pytania, które mogłaby zadać innym przywódcom państwowym. Kanclerza Niemiec powinna zapytać, czy to że Niemcy teraz bardziej udają, że pomagają Ukrainie niż rzeczywiście coś robią (bo pięciu tysięcy hełmów, niedziałającej broni czy braku chęci na poważniejsze sankcje wobec Rosji raczej nie można nazwać miarodajną pomocą), wynika z tego, że po prostu zawsze byli złymi, pozbawionymi wszelkiej moralności ludźmi i nic się od czasów dwóch wojen światowych nie zmieniło. Od prezydenta Francji powinna chcieć dowiedzieć się, czy fakt, że nic nie załatwił z Putinem w sprawie Ukrainy wynika z tego, że wywiesił białą flagę, zanim jeszcze wybrał numer, co jest starą, francuską tradycją i czy doświadczenia II wojny światowej nie powinny ich czegokolwiek nauczyć. A gdyby chciała być już bardzo odważna i dociekliwa, mogłaby zrobić wywiad z przywódcą Izraela, któremu zadałaby pytanie, czy fakt, że jego kraj niemal w ogóle nie zajmuje stanowiska w sprawie niehumanitarnego mordowania Ukraińców przez Rosję (a przecież mają bardzo bolesne wspomnienia, o czym nie pozwalają nikomu zapomnieć) jest spowodowany tym, że są w tej chwili zajęci niehumanitarnym zabijaniem Palestyńczyków.

Ujadać można, ale tylko na Polskę?

Jak widać, jest wiele różnych możliwości, jeśli pani redaktor chciała popisać się podobną bezczelnością, bo naprawdę nie rozumiem, dlaczego pani uznała, że wobec prezydenta Polski może popisać się skrajną ignorancją i zwykłą butą, a wobec przywódców innych państw nie wypada. To jest moje pytanie, które chętnie bym zadała i chciałabym, żeby mi dokładnie wyjaśniła, dlaczego jej zdaniem, na Polskę można pluć, posługując się fałszywą wersją historii, a na inne kraje już nie wypada, mimo że ma się do dyspozycji historię prawdziwą. Chciałabym też zobaczyć odpowiedzi wymienionych przeze mnie przywódców państw, ale chyba się domyślam. Olaf Scholz wyjaśniłby, że to nie byli Niemcy, tylko naziści, którzy ich kraj napadli na samym początku, ale nie potrafiłby wyjaśnić, skąd ci naziści właściwie pochodzili i skąd się nagle w Niemczech wzięli. Emmanuel Macron oskarżyłby ją o antysemityzm. Z jakiego powodu, to pewnie wie tylko on sam, ale tak zareagował na krytykę Vateusza Morawieckiego, więc widocznie ma to sens, którego nie dostrzegamy. Obraziłby się też pewnie, że dziennikarka próbuje ingerować w wyniki wyborów we Francji. Naftali Bennett grzecznie wyjaśniłby jej, że tak nie można mówić, to niedobra jest. A potem zadzwoniłby do samej redakcji CNN, dokładnie opisał, jak bardzo jest oburzony, a biedna kobieta nie dość, że wyleciałaby stamtąd na kopach, to jeszcze byłaby spalona w całym USraelu. Nie opłaca się. Łatwiej w Polskę.

M.

Źródło:https://wgospodarce.pl/informacje/110307-klamstwa-dziennikarki-cnn-w-wywiadzie-z-prezydentem-rp

Fot.: http://bankier.pl

Wesprzeć nas można poprzez Patronite

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version