Żelazna Logika

Rafał Trzaskowski: „Rozmawiałem z von der Leyen i jestem dobrej myśli, że Komisja Europejska będzie stawiała dodatkowe warunki, żeby pieniędzy popłynęły do Polski.” Policzyliśmy ile razy już podobnie działał.

Opublikowano

on

To już kolejne wydarzenie z życia Rafała Trzaskowskiego, które nakazuje postawić pytanie – czy RT jest liderem w dziedzinie, ekhem, informowania innych o tym co się dzieje w Polsce?

Wczoraj sieć obiegła wypowiedź Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który na pytanie o reformę sądownictwa odpowiedział, że ustawa nie daje gwarancji odpolitycznienia sądownictwa. Dodał jeszcze:

Ja rozmawiałem z Ursulą von der Leyen, z przewodnicząca KE i jestem dobrej myśli, że Komisja Europejska będzie stawiała dodatkowe warunki, i że te warunki będą musiały być spełnione, żeby te pieniądze popłynęły do Polski 

Poniżej ta wypowiedź w oryginale

„Te pieniądze będą mrożone”

Czerwiec 2018 i słynna wypowiedź Rafała Trzaskowskiego w wywiadzie dla Radia ZET. Warto posłuchać całej, on chciał wyjaśnić, że pieniądze nie przepadają tylko zostaną „zamrożone”. Powiedział chyba jednak o jedno zdanie za dużo, bo wyszedł z tego bardzo jednoznaczny przekaz.

Ta wypowiedź pojawiła się w kontekście debaty o unijnym budżecie na rok 2018. Wówczas Fundusz Spójności, który dotychczas był rozdzielany według kryterium zamożności regionów i którego dużym beneficjentem była m.in. Polska, zyskał kryteria dodatkowe. Te kryteria to: bezrobocie wśród młodych, poziom szkolnictwa, zmiany klimatyczne oraz przyjmowanie i integracja migrantów. W wyniku tych nowych przeliczników, Polska straciła środki względem pierwotnego budżetu.

Mamy rok 2022. Fundusz Spójności nazywa się teraz Krajowym Planem Odbudowy (KPO). I nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, kryterium uchodźcze chyba przestało obowiązywać? Ba, dowiedzieliśmy się niedawno od unijnego komisarza, że „jest za wcześnie na mówienie o pieniądzach (!)”.

Z kolei kryterium klimatyczne, gdzie na dostosowaniu się do unijnych wymogów najwięcej powinien zyskać kraj, który potrzebuje najwięcej środków do zreformowania swojej energetyki opartej na węglu, prawdopodobnie również już nie obowiązuje. Wręcz przeciwnie. W energetyce Polska doczekała się nie dodatkowych środków, a… kar finansowych za Turów.

Ale wróćmy do działalności Rafała w Brukseli i okolicach.

Kto pisał rezolucję przeciwko Polsce?

W 2016 roku, poseł Tomasz Poręba dotarł do dokumentu źródłowego rezolucji przeciwko Polsce i pokazał jacy autorzy pojawiają się po wejściu we właściwości pliku:

Rafał Trzaskowski odniósł się do tych zarzutów, ironizując na swoim Facebooku

Nie tylko Bruksela, Waszyngton też

Rafał Trzaskowski informuje o tym co, w jego opinii, dzieje się w Polsce nie tylko unijnych polityków. Oto jego wypowiedź na temat tego, o czym będzie rozmawiał z amerykańskim Kongresem. Listopad 2021, środek kryzysu na granicy z Białorusią

A tu jego świeża wizyta w Waszyngtonie i to o czym chciał opowiadać Amerykanom.
Kwiecień 2022, drugi miesiąc wojny na Ukrainie i Polska potrzebująca wsparcia USA oraz NATO jak nigdy wcześniej.

No to ile razy?

No to ile razy Rafał prosił, apelował, informował Unię i USA? Wyżej mamy cztery jego własne wypowiedzi i jedną sprawę z właściwościami pliku. Cztery razy otwartym tekstem, bez względu na okoliczności.

Tu powinna być jakaś puenta ale w sumie to, nie chce nam się tego komentować. Odpalcie sobie jeszcze raz te cztery wypowiedzi i pokażcie je znajomym. To będzie najlepszy komentarz.

Wesprzeć nas można poprzez Patronite

Exit mobile version