Nagroda Złotego Goebbelsa
Polska NIE MA najbardziej homofobicznego ustawodawstwa w UE
Kampania Przeciwko Homofobii opublikowała wyniki rankingu ILGA-Europe, który w założeniu ma mierzyć „poziom równouprawnienia osób LGBT”. Polska zajęła w nim ostatnie miejsce wśród krajów UE, o czym z nieukrywanym rozżaleniem podały ogólnopolskie media. Jaka jest rzetelność i metodologia tych „badań”?
Ranking ILGA-Europe ocenia prawodawstwo krajów i robi to w siedmiu kategoriach, m.in:
🔸 „równość i zakaz dyskryminacji”
W Polsce aktywiści LGBT są równi wobec obowiązującego prawa oraz chronieni przed dyskryminacją tak jak każdy inny obywatel. W czym problem? O tym za chwilę.
🔸 „przestępstwa z nienawiści i mowa nienawiści”
Również jak każdy inny obywatel są chronieni przed znieważaniem, pomawianiem, groźbami oraz fizycznym atakiem dzięki odpowiednim i uniwersalnym zapisom polskiego kodeksu karnego.
🔸 „wolności obywatelskie” (tj. wolność zgromadzeń, zrzeszania się i ekspresji)
Mają zagwarantowane prawo do zgromadzeń, bez trudu otrzymują pozwolenia i ochronę policji, a nawet patronat prezydentów miast. Wolność ekspresji jest niekiedy nadużywana, za co ostatecznie jeszcze nikt nie poniósł odpowiedzialności. Nadto przedstawiciele społeczności LGBT piastują funkcje publiczne, są wybierani do ratusza, do Sejmu, a nawet Europarlamentu.
Tymczasem już w powyższych kategoriach odjęto Polsce punkty.
Autorzy rankingu nie walczą o równość tylko z równością
🔸 Kategoria „wolności obywatelskie” – Polsce odjęto punkty za policyjne zatrzymania chuliganów po aresztowaniu Michała Sz. pseud. Margot. Czyli za prawidłową reakcję służb i równość wobec prawa. Badacze chcieli bezkarności czyli przywilejów. Nie chcą sprawiedliwości, tylko traktowania zgodnie z ich potrzebami.
🔸 Inny przykład pomysłowości autorów to kategoria „prawo do azylu”. Rok temu Polska zdobyła punkt, ponieważ Sąd Okręgowy pozwolił „uzgodnić płeć” kobiecie, która nie posiadała polskiego obywatelstwa. W tym roku odebrali nam punkt, bo nic się w tym obszarze nie zmieniło🙃 Było dobrze i nie jest gorzej. Na podstawie już obowiązujących przepisów polski sąd był w stanie wydać wyrok po myśli aktywistów. Ale aktywiści chcieli przywileju zapisanego specjalnie dla nich.
🔸 Polska straciła także punkt za – jak piszą – „uchwały anty-LGBT” związane z popularnym fakenewsem o „strefach wolnych od LGBT”. W rzeczywistości były to jedynie rezolucje i stanowiska o sprzeciwie dla działalności organizacji LGBT w szkołach, seksualizacji dzieci i politycznej poprawności. Nie niosły za sobą niczego innego, nikt nie zmienił żadnego prawa, nie ustanowił żadnych stref, nie wprowadził żadnych kar i nie wykluczył nikogo z uwagi na orientację.
🔸 Jedna z podkategorii to np. „zmiana imienia bez ograniczeń wiekowych”. W Polsce od pewnego czasu jest taka możliwość na wniosek opiekuna. Ale jak wyjaśnia „Emilia” z Fundacji Trans-Fuzja „to rozwiązanie dotyczące WSZYSTKICH, a nie zmiana Z MYŚLĄ o osobach trans”😏
Ogółem kategoria „uzgadnianie płci i integralność cielesna” to zbiór ciężkich do wyobrażenia absurdów i każdy brak punktu dla Polski świadczy jedynie o tym, że w tym aspekcie nasze prawo jest zwyczajnie poważne. Dla „badaczy” jest to jednak dowód na „transfobiczność prawodawstwa”.
Tęczowy ranking autorstwa tęczowych aktywistów
Kto tworzy ranking? ILGA-Europe opiera się na danych przygotowanych przez „europejskie organizacje społeczne działające na rzecz praw osób LGBTI” (lesbijek, gejów, biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych)😅
Jak trafnie podsumował nasz kolega z TakŻeTego, autor Hoplofobia – klasyk: skrajnie lewicowe organizacje robią rankingi wedle własnych, wyssanych z palca kryteriów i wychodzi im, że albo biali to największe zagrożenie terrorystyczne na świecie, albo że LGBT są zrzucani z dachów i jest u nas gorzej niż na terenach zajętych przez ISIS.
Wątek o rankingu opublikował także Waldemar Krysiak – Myślozbir, homoseksualista nieutożsamiający się z ruchem LGBT:
Wesprzeć nas można poprzez Patronite